پاسخ رییس قوه قضائیه به رییس جمهور
ساعت ٦:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٢٠   کلمات کلیدی:

آیت الله آملی لاریجانی به سخنان رییس جمهور در نمایشگاه مطبوعات پاسخ داد. رییس قوه قضائیه تاکید کرد که "نباید به دستگاه قضایی جفا کرد."

به گزارش فرارو،  رئیس قوه قضاییه که در جلسه مسئولان عالی قضایی سخن می گفت با تاکید بر این‌که روند دستگاه قضایی رعایت قانون و مصالح کشور است، از مطبوعات و مسئولان خواست به قوه قضاییه کمک کنند نه این‌که در حق قوه قضاییه جفا کنند و نسبت‌های ناروا دهند.

روز گذشته حسن روحانی در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات اظهار کرد: «مگر قابل تحمل است که در یک کشوری برخی از رسانه ها برای همیشه از تنبیه، توقیف و تعطیل و تهدید مصون باشند و یک حاشیه امن امنیتی دائمی برای آن ها مقرر باشد که نه تنها هر چه می خواهد بگویند بلکه گاهی هم به عنوان پلیس مخفی عمل کنند؟»

او گفت: «شما از برخی از نشریات می فهمید که فردا چه کسی دستگیر می شود، فردا کجا تعطیل می شود، آبروی چه کسانی باید رفته شود، ما نشریه داریم برای آگاهی مردم، بعد هم عده ای ادعای انقلابی گری دارند.» سخنان رییس جمهور در نمایشگاه مطبوعات را در اینجا بخوانید

گزیده سخنان رییس دستگاه قضایی را در ادامه می خوانید:

  • همواره از مطبوعات و رسانه‌ها خواسته‌ایم که با توجه به نقش مهمی که دارند به قوه قضاییه کمک کنند و البته با توجه به این نقش حساس باید از هر جهتی مورد حمایت قرار گیرند تا بتوانند نقش خود را در پیشگیری از انواع مفاسد ایفا کنند.
  • به قضات محترم نیز همواره یادآور شده‌ایم که در رسیدگی‌های خود به پرونده‌های مطبوعاتی، به نقش و جایگاه اطلاع‌رسانی، بازدارندگی و آگاهی‌بخشی مطبوعات توجه داشته باشند.
  • ایفای نقش و رسالت مطبوعاتی باید «همراه با اخلاق نقد و موازین اخلاقی و قانونی» صورت گیرد نمی‌توان به بهانه و ادعای نقد توهین کرد و یا افترا بست و کارهای خلاف امنیت کشور انجام داد.
  • متأسفانه بعضی رسانه‌ها به تشویش افکار عمومی دامن می‌زنند و بر این اساس دستگاه قضایی موظف است در عین حمایت از مطبوعات، از بروز جرایم پیشگیری کند و قابل قبول نیست که رسانه‌ها به جای ایفای نقش آگاهی‌بخشی و ارتقای سطح جامعه و ترویج اخلاقیات با گرفتن پول و برخلاف امنیت کشور برای اجانب کار کنند.
  • بسیاری از اهالی مطبوعات و رسانه‌ها ممکن است نسبت به قانون و عبور از خطوط قرمز آگاهی نداشته باشند و بی‌توجهی کنند؛ بنابراین به قضات محترم توصیه مکرر کرده‌ایم که شدیدترین مجازات‌ها را برای کسانی که بدون آگاهی به قانون از خطوط قرمز عبور کرده اند اعمال نکنند و با این ملاحظه، در مجازات‌های مقرر تخفیف لازم را بدهند.
  • تا به امروز از هرگونه سخنان تنش‌آفرین و اختلاف‌انگیز که به نفع و مصلحت کشور و حفظ همدلی، اخوت و همکاری نیست؛ اجتناب کرده‌ام و از این پس نیز همین‌گونه خواهد بود منتها از این جهت که رئیس‌جمهور محترم گفتند باب نقد در کشور باز است و به «النصیحته لائمه المسلمین» تمسک جستند و این‌که حتی به حاکم مسلمین هم می‌توان نقد کرد؛ بنابراین طبعا به مقامات پایین‌تر هم می‌توان نقد کرد؛ چند نکته را از باب نصح مطرح می‌کنم.
  • نباید نسبت به قوه قضاییه جفا کرد. همه می‌دانند که همواره از دولت حمایت کرده‌ام؛ بعد از این هم حمایت خواهم کرد؛ چراکه معتقدم باید با همدلی حرکت کنیم، مردم از ما حل مشکلات را می‌خواهند نه این‌که هر روز حاشیه‌ای ایجاد کنیم و مشکلی بر مشکلات بیفزاییم.
  • رئیس‌جمهور محترم دو سه عبارت را به کار بردند از جمله این‌که قوه قضاییه باید مأمن جامعه باشد و اگر نمک سالم باشد، هر چیزی اشکال داشته باشد می‌توان جلوی آن را گرفت اما اگر نمک فاسد شود کار بسیار سخت می‌شود، باید پرسید مقصود از این جملات شرطی چیست آن هم در حالی که این جملات در مورد قوه مجریه هم کاربرد دارد و می‌توان گفت اگر قوه مجریه فاسد شود، اگر دولت فاسد شود و اگر رئیس جمهور فاسد شود کار سخت می‌شود.
  • اگر مقصود این است که القا کنیم قوه قضاییه این طور شده است که افترا است و اگر غیر از آن باشد اهانت است؛ چرا باید دستگاهی را که مشغول خدمت به مردم است و با وجود تنگناهای شدید و مشکلات متعدد بودجه و امکانات، در طول سال 15 میلیون پرونده را رسیدگی می‌کند مورد عتاب و خطاب وهن آمیز قرار دهیم و مستمسکی برای بدخواهان.
  • رئیس قوه قضاییه این بخش از سخنان رئیس‌جمهور را که «از طریق برخی روزنامه ها می توان فهمید که فردا چه کسی دستگیر می‌شود» نادرست و خلاف واقع و توهین به دستگاه قضایی دانست و گفت: چرا با سخنانی که به قول طلبه‌ها از سنخ تناقض صدر و ذیل است به حرف‌های خلاف واقع دامن می‌زنیم و این طور القا می کنیم که روزنامه خاصی طوری بر قوه قضاییه سیطره دارد که امروز می‌گوید و فردا فردی دستگیر می‌شود، اینها سخنان خلافی است که هیچ‌گاه انتظار بیان آن را از مسئولین مطلع نظام نداریم. البته ممکن است روزنامه‌ای تخلف کند و از اطلاعات خود به نحو نادرست استفاده کند، این ربطی به دستگاه قضایی ندارد.
 
همه سخنان جنجالی یک سخنران "دلواپس"
ساعت ٦:٠٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/٢٠   کلمات کلیدی:

قرار بر دلواپسی که باشد فرقی نمی‌کند برجام و سانتریفیوژها دستاویز دلواپسی شود یا نگرانی از «نفوذ». دانه‌های تسبیحی که همپای عمر دولت یازدهم توسط دلواپسان یکی پس از دیگری انداخته می‌شوند.
به گزارش خبرآنلاین، یک روز مدعیان «پیتزا» را ابزار اطلاعاتی آمریکا در ایران معرف  می‌کنند و می گویند «اتاق فکر آمریکایی‌ها در امارات تشکیل شد و در این اتاق فکر به این نتیجه رسیدند که پیتزا را جایگزین آب گوشت کنند که نیاز به سفره ندارد و بر همین اساس  هم محتوای پیتزاها پر از میکروفیلم هایی شد که اطلاعات را از ایرانی‌ها بگیرند» و روزی دیگر دلواپس مک دونالد و کی اف سی می شوند.نگرانی ای که با دغدغه های بزرگان نظام هم به لحاظ شکل متفاوت است،هم به لحاظ محتوا.
اینبار کلیدواژه «نفوذ» دل‌آرام‌های دولت سابق را بیقرار کرده است و آنها را به میدان انتقادی جدیدی وارد کرده است. ماجرا از آنجا آغاز شد که رهبر معظم انقلاب طی چند هفته اخیر و پس از پایان مذاکرات هسته‌ای در بیاناتی مختلف با بکار بردن این واژه به مردم و مسئولان نسبت به نقشه‌های آینده دشمنان جمهوری اسلامی هشدار دادند. به زعم عده ای ،تاکید ایشان از آن رو بود که بعد از پایان مذاکرات و نزدیک شدن به زمان اجرای برجام، برخی برجام را فرصتی برای تعامل با دشمنان دیروز نظام ندانند.
سخنان رهبری با لبیک دولتمردان و در صدر آن روحانی رییس جمهوری نیز همراه شد. البته حسن روحانی که گویی بعد از دو سال چالش با دلواپسان به خوبی دست آنها را خوانده، متذکر شد که«نباید عده‌ای با کلمه نفوذ بازی کنند.»
دستاویز نفوذ در نزد دلواپسان
اما چماق «نفوذ» چند هفته‌ای است که توسط «دلواپسان نفوذ» بلند شده، یک روز مطبوعات را محفل نفوذ دشمن می‌نامند و روزی دیگر فلان جناح را عاملان نفوذ می خوانند. دلواپسانی که به گونه ای موضع‌گیری می‌کنند که گویی تنها دولتمردان در معرض نفوذ قرار دارند و آنها نفوذناپذیرند و فقط خودشان می‌توانند عوامل نفوذ را شناسایی کنند.
اما در همین کوچه دلواپسی که از حسینیان و یاران پایداری‌اش تا حمید روحانی و حسن عباسی در آن تردد می‌کنند هر روز روایتی جدید از نفوذ عنوان می شود. ماجرای عجیب‌ اما در تریبون نمازجمعه رقم زده شد، آنجا که حسن رحیم‌پور ازغدی از نفوذ آمریکا در همه نهادهای نظام سخن گفت «آمریکا در میان مراجع قم، دانشگاهیان، تکنوکرات‌ها، اهالی رسانه‌، توده‌ای‌ها و کمونیست‌ها، چریک‌ها و جدایی‌طلبان نفوذ کرده بود، فکر می‌کنید الان آدم ندارند؟ همین الان در همه نهادهای جمهوری اسلامی آدم دارند و از هر کسی به نحوی استفاده می‌کنند. آنها برای نفوذ به هرکسی از یک راهی وارد می‌شوند.»
سخنانی ابهام‌آمیز که بیش از آنکه مصداق‌ها را به ذهن خوانندگان و شنوندگان متبادر کند بیشتر یادآور خاطرات مردی بود که همواره از لیست مفسدان اقتصادی در جیبش سخن می‌گفت اما اسامی آن لیست هرگز افشا نشد.
سخنان رحیم پور ازغدی که انگشت اتهام را به سوی همه نهادهای نظام از مجلس تا دولت دراز کرده بود، گرچه به مثابه دیگر اظهارات جنجالی او خوراک مناسبی برای اظهارنظرهای دلواپس‌گونه شد؛ اما انتقاداتی را نیز به دنبال داشت، آنگونه که برخی چون پزشکیان نماینده تبریز در مجلس خواستار آن شد که اگر چنین ادعایی صحت دارد لیست و اسامی این افراد اعلام شود و عدم اعلام آن را گناه دانست.
این اولین بار نیست که حسن رحیم پور ازغدی مردی که او را از نظریه‌پردازان جدید انقلاب اسلامی می‌دانند، با سخنانش جنجال‌های سیاسی برپا می‌کند. او که زمانی دولت احمدی‌نژاد را مردمی‌ترین و پرطرفدارترین دولت تاریخ ایران نامیده بود، حال دو سالی است که در کوی دلواپسی سیر می‌کند و روحانی و دولتش را هر از گاهی از دم تیغ انتقادات می‌گذراند.
رسانه ملی تریبون ثابت ازغدی
رحیم‌پور ازغدی چندسالی است پای ثابت حضور در رسانه ملی است و برنامه‌های هفتگی او روی آنتن می‌رود. حضوری مداوم که گاهی به دنبال نوع ادبیات او از سوی برخی روحانیون مورد انتقاد نیز قرار گرفته است تا آنجا که آیت الله محقق داماد بخاطر ادبیات خشن و نامهربانانه او خواستار آن شد که تریبون صداوسیما از وی گرفته شود. او در یکی از اظهاراتش که از رسانه ملی در دوران دولت احمدی نژاد پخش شد با اشاره به موضوع ازدیاد جمعیت و زاد و ولد در جامعه گفت: «هم اکنون برخی خانم ها می گویند بچه دار نمی شویم برای اینکه "هیکلمون به هم می خوره"!. ای مرده شور ببره هیکلت رو . مگه هیکلت رو می خوای ببری آخرت ؟ تو این هیکل رو می خوای چه کار؟ غیر از اینه که می خوای ببری تو قبر یا اینکه می خوای هیکلت رو ببری تو خیابون نشون بدی. استفاده هیکلت برای شوهرته و البته شوهرت برای توئه و برای بچه آوردن.» ادبیات عجیب ازغدی  اما با انتقادات زیادی روبرو شد و بسیاری آن را نگاهی سخفیف به جایگاه زن و خانواده عنوان کردند.

لشگرکشی چریکی به کشورهای اسلامی با کدام منطق؟
او از تریبون نماز جمعه هم سخنان چالش برانگیز و بعضا عجیبی را مطرح کرده است. آنگونه که وی سال گذشته در یکی از این سخنرانی ها بحث ورود به کشورهای اسلامی را مطرح کرد و گفت «این داعشی که صورتش را می‌پوشاند غیر از چندهزار نفر بقیه ارتش‌های مزدور کشورهای عربستان، آمریکا و کشورهای اروپایی هستند. دشمنان  برای آدم‌کشی خیلی سریع وارد کشورهای اسلامی می‌شوند. ما چرا باید تعارف کنیم باید یک سپاه صدهزار نفری چریک تشکیل دهیم و علناً وارد کشورهای اسلامی شوند.»
نسبت چنین پیشنهادی با دیپلماسی کشور و خطوط تعیین شده از سوی امام و رهبری، برخی را به انتقاد از سخنان وی وا داشت تا یادآور شوند حضور ایران در کشورهای اسلامی «مستشاری» است و نه «نظامی» و «چریکی»!

ایرانی‌های نخبه یا ایرانی‌های عقده‌ای؟
او دانشگاهیان را هم از همین جایگاه محل نقد قرار داده و می گوید« فایده دانشگاه‌ها چیست؟ دانشگاه‌ها به‌جز هزار دکتر و فوق‌لیسانس چه محصول دیگری داشته است؟ بعضی از مسئولان حوزه علمیه قم اعلام کردند دانشگاهیان محصولات تحقیقات خود را عرضه کنند، چرا آن‌قدر حرف می‌زنید؟ مدیران حوزه قم، مشهد، اصفهان و مراجع باید یقه اینها را بگیرند. کارآمدی آقای مهندس و دکتر فقط برای جلسات خواستگاری یا جلساتی است که با آن بتوانند پز بدهند و به درد دیگری نمی‌خورد. در هیچ کجای دنیا مانند ایران عقده دکتر شدن نداریم»

ماجرای یک اتاق فکر برای ترور
رحیم پور ازغدی سال 91 مدعی تلاش هایی برای ترورش شد و گفت«آنها در کردستان عراق اتاق فرمان تشکیل داده‌اند و در یکسال و نیم اخیر این بار سوم است که خبر ترورم را به من داده‌اند». وی همچنین در باره شهادت خود گفت: بنده از تابستان۵۷ و پیش از انقلاب تا سال‌های جنگ و پیش از هر عملیات حدود ۱۰ وصیت‌نامه نوشته‌ام لذا اگر خون ما در راه انقلاب ریخته شود باعث افتخار است.

وقتی حسن ازغدی حسن روحانی را کاسب می خواند
رحیم پور ازغدی همانقدر که مدافع سرسخت دولت احمدی نژاد بود منتقد سرسخت دولت روحانی هم هست از رویکرد هسته ای دولت یازدهم گرفته تا مشی فرهنگی دولت. آنگونه که در یکی از سخنرانی هایش سخنان روحانی درباره «بی معنا بودن تقسیم هنرمندان به ارزشی و غیرارزشی» را به باد انتقاد گرفت و روحانی را یک کاسب خطاب کرد. او گفت: من معنی این جمله را نمی فهمم که هنر ارزشی و ضدارزشی وجود ندارد! یعنی سینمایی که مروج شرک و خرافه است با سینمایی که مروج توحید و عبادت مساوی است؟ بعضی ها اصلا به این چیزها فکر نمی کنند، به دنبال چیزی هستند که برایش کف بزنند، اینها دغدغه حقیقت ندارند، دغدغه ریاست دارند. اما انبیا دغدغه حق و باطل داشتند.

به گفته وی اینکه بگویند «هنر به ارزشی و ضدارزشی تقسیم نمی شود و هنرمند ارزشی و غیرارزشی هم نداریم» بی معنا است و یکی کردن اینها کاسبی است.

او از جمله کسانی است که معتقد است رسیدن به استقلال کاری غیر از قطع ارتباط و مقابله با استکبار است و می گوید «امام در این باره گفته‌اند با همه ابرقدرت‌ها رابطه خود را قطع کنید و حتی درگیر یک رابطه عادی با آمریکا هم نشوید».رحیم پورازغدی با بیان اینکه مسئولی گفته است که بعضی افراطی‌ها می‌گویند تحریم باید باشد تا ما قوی شویم گفت: این عین صحبت امام است! امام گفته است ما بین ملت‌ها منزوی نمی‌شویم، اما اگر منزوی بشویم با آغوش باز این انزوا را می‌پذیریم و تا انزوا نباشد افکار شما به راه نمی‌افتد با این منطق امام در راس افراطیون است.


 
"همسر پنهانی" ملک فهد برای عربستان دردسرساز شد
ساعت ٦:٠٥ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۳   کلمات کلیدی:

دادگاهی در لندن به نفع زنی رای داد که ادعا می‌کند همسر پنهانی ملک فهد، پادشاه پیشین عربستان سعودی بوده است.

بر اساس این حکم، فرزند پادشاه پیشین عربستان سعودی باید به او چندین میلیون دلار بپردازد.

جنان حرب، متولد فلسطین به دادگاه گفته که در سال ۱۹۶۸ زمانی که امیر فهد وزیر کشور بود، پنهانی با او ازدواج کرد.

حرب به دادگاه گفت که امیر عبدالعزیز، پسر ملک فهد به او قول داده بود که او را تا آخر عمر از نظر مالی تأمین خواهد کرد.

اما عبدالعزیز بن فهد در بیانیه‌ای کتبی ادعای حرب را تکذیب کرده است.

اما دادگاه در غیاب شاهزاده سعودی، رای داد که ادعای حرب، ۶۸ ساله معتبر است و باید به او ۲۳ میلیون دلار و دو آپارتمان مجلل (به ارزش حدودی ۱۵ میلیون دلار) در لندن داده شود.

بر اساس حکم دادگاه، شاهزاده سعودی موظف است که تا چهار هفته پس از صدور حکم این مبلغ و املاک را به شاکی منتقل کند.

ملک فهد پنجمین پادشاه عربستان سعودی بود که در سال ۲۰۰۵ درگذشت.

حرب می‌گوید که خاندان سلطنتی عربستان با ازدواج او و ملک فهد مخالف بودند چون او در خانواده مسیحی به دنیا آمده بود، هر چند می‌گوید که پیش از ازدواج مسلمان شده بود.


 
پایش ، اینبار عباس برزگر را سوژه برنامه خود قرار داد
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱   کلمات کلیدی:

برنامه پایشحضور عوامل و دست اندرکاران برنامه پایش در دهکده توریستی گردشگری عباس برزگر در شهرستان بوانات

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرستان بوانات ( Bavanat.com ) برنامه پایش تهیه شده در گروه اقتصاد شبکه یک سیما و با رویکرد بررسی مسائل اقتصادی کشور کار خود را در این شبکه آغاز کرده است.

پایش به علت بررسی مسائل اقتصادی به صورت قابل درک برای مخاطبان، به برنامه ای تاثیر گذار تبدیل شده است.

از جمله موضوعات مطرح شده در برنامه پایش می توان به مسئله اشتغال، بیکاری، تورم، نقدینگی، کارآفرینی، قیمت گذاری خودرو، مسکن، نرخ ارز و بررسی جدیدترین اخبار، اشاره کرد که با حضور فعالان اقتصادی کشور بررسی می شود.

برنامه پایش یکشنبه شب ها و معمولا در دو بخش با اجرای مرتضی حیدری به روی آنتن می رود.

برنامه پایش توانسته است درلایه های مختلف اجتماع تاثیر بگذارد چون برنامه ای مردمی است که از انتقادات و پیشنهادات بینندگان استقبال می کند.

بزودی آقای عباس برزگر ، مدیر دهکده توریستی گردشگری بوانات به این برنامه دعوت خواهد شد.

عباس برزگر


 
جنگ هواداران استقلال و پرسپولیس پس از انتشار فیلم جنجالی علی ضیا
ساعت ٥:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱   کلمات کلیدی:

ساعاتی از دربی 81 نگذشته بود که فیلمی از علی ضیا در فضای مجازی منتشر شد که شادی غیر قابل وصف او را پس از گل تساوی پرسپولیس مقابل استقلال نشان می داد. فیلم لو رفته از محفل هنرمندان پرسپولیسی که حسین سلیمانی دیگر هنرمند علاقمند به این تیم هم در آن حضور دارد، لحظاتی پس از گل جری بن سون را روایت می کند. آنجا که ضیا همراه با سایر حاضرین با شادی غیر قابل توصیف، شعار عجیبی را علیه سرمربی استقلال سر می دهند.

آنها با شور و شوق زیاد در کنار هم می خوانند: «عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، کلاه گیس مظلومی روی هواست امروز.» پس از انتشار این فیلم، کاربران استقلالی در فضای مجازی، به صفحه اصلی علی ضیا حمله ور شدند و او را با الفاظ تند مورد خطاب قرار دادند و حتی تهدید کردند.

ضیاء

ساعاتی بعد، این هواداران پرسپولیس بودند که در حمایت از ضیا در اینستاگرام او ورود کردند و اینچنین درگیری لفظی میان طرفداران سرخ آبی بر سر فیلم منتشر شده بالا گرفت و الفاظ رکیکی در این میان رد و بدل شد. ماجرا در صفحات سلیمانی و دیگر هنرمندانی که در کافه بعضیا حضور دارند نیز به همین منوال است و هواداران استقلال و پرسپولیس همچنان به جدال می پردازند.

اتفاقی که در روز جمعه و در جریان دربی 81 هرگز رخ نداد و اتحادی کم سابقه میان طرفداران استقلال و پرسپولیس دیده شد.

با این وجود، انتشار این فیلم برای علی ضیا ، مجری و تهیه کننده سیما که اخیرا از زیارت خانه خدا برگشته قطعا تبعاتی خواهد داشت، چه اینکه رسانه ملی برای چهره های شاخص خود همواره محدودیت هایی برای حضور در مجالس اینچنینی قائل بوده است.


 
احتمال کودتا در عربستان
ساعت ٦:٠٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٤/۸/۱۱   کلمات کلیدی:
گزارش های ناظران تحولات عربستان حاکی از آن است که بیش از 80 درصد امرای این کشور خواهان عزل ملک سلمان از پادشاهی کشورشان هستند. بعضی ها در خارج و برخی دیگر در داخل تلاش می کنند اعلام کنند که «کودتای جدیدی» در شرف وقوع است و امکان فروپاشی حکومت سلمان در هر لحظه ای امکان دارد (چیزی که بر اساس هشدارهای ناظران آمده است).

به گزارش روزنامه الاخبار، چاپ لبنان، اقلیت طرفدار حکومت ملک سلمان در برابر اکثریت مخالفی قرار گرفته که خواهان انتخاب احمد بن عبدالعزیز به سمت پادشاهی است. کسی که دو بار یک بار در دوران ابتدای حکومت ملک عبدالله و بار دیگر در حکومت فعلی از رسیدن به سمت پادشاهی بازماند. تعداد کمی از امرا در رسانه های جمعی (به ویژه غربی) و از طریق شبکه های اجتماعی عدم مشروعیت این ترکیب فعلی را که «سیدری های هفت گانه» هستند، اعلام کرده اند و تصمیم گرفته اند جدا شوند یا به نمایندگی از اکثریت خاموش بیعت نکنند.

سعود بن سیف النصر نخستین کسی بود که در ژوئن گذشته اعتراض خود را بیان کرد و گفت که «عقلای خاندان» - توصیفی که خودش به کار برده است – همچنان معتقدند که احمد ولیعهد قانونی است. وی همچنین افزود که «احمد از ولیعهدی کوتاه نیامده و همچنان چهره های مهم خاندان او را تایید می کنند.»

اظهارات سعود مطابق با اظهاراتی است که مجتهد، مخالف عربستانی افشاکننده تحولات داخل کاخ پادشاهی نیز یش از این گفته بود. مجتهد نیز گفته بود که احمد از ولیعهدی کوتاه نیامده و شخصیت های مهم خانواده سلطنتی او را تایید می کنند و روابط بسیار خوبی با قبائل کشور دارد، و پیش از این نیز منصب وزارت کشور را نزدیک به شش ماه بر عهده داشت که به دلایل نامعلومی در سال 2012 از سمت ملک عبدالله کنار گذاشته شد و محمد بن نایف به جای او منصوب شد، کسی که به اعتقاد یکی از تحلیلگران نزدیک به دولت امریکا، یکی از بارزترین چهره های وابسته به واشنگتن در خانواده پادشاهی است.

به گفته برویل ریدیل که در گزارشی که به مرکز بروکینگز ارائه داده، امیر نایف شاهزاده «مبارزه با تروریسم» است.

ناخرسندی امرا از وضعیت جدید از همان ابتدا مشخص بود، زمانی که هیئت بیعت برای تحولات جدید رای گیری کرد و تنها 28 نفر (که شش نفر آنها از فرزندان پادشاه موسس سلسله حاکم بر عربستان بودند) از جمع 34 نفر موافقت خود را با انتخاب محمد بن سلمان و محمد بن نایف برای ریاست شورای «امور سیاسی و امنیتی» و «امور اقتصادی و توسعه» اعلام کردند. این ناخرسندی زمانی بیش از پیش علنی شد که ملک سلمان با بحران های سیاسی و اقتصادی بی سابقه ای مواجه شد. بحرانی که عربستان به شدت تلاش می کند خود را از آن رها کند. در حالی که محمد بن سلمان نیز رفتارهای تحریک آمیزی انجام می دهد و بر تصمیم گیری های پدرش که بنا به گزارش های پزشکی مبتلا به آلزایمر است، تسلط کامل دارد. مساله ای که سبب شده است تا کنون چهار نامه هشدارآمیز از سوی امرا به فرزندان آل سعود از طریق رسانه های جمعی ارسال شود و از همه فرزندان خاندان بخواهند که ملک سلمان را عزل و برادرش احمد را به جای او برگزینند.

احمد بن عبدالعزیز شانس حمایت نهاد دینی را نیز دارد چرا که بسیاری از امرای به حاشیه رانده شده او را به چشم منجی می بینند. اگر چه فواد ابراهیم، پژوهشگر و فعال سیاسی مخالف حکومت عربستان نظر مخالفی دارد و می گوید: «ممکن است او چندان اسب خوبی برای شرط بندی این امرا نباشد، او شخصیت مرددی دارد و هیچ گاه برای رسیدن به قدرت در سطحی که زیاده خواهی های این امرا را سبر کند، تلاش نکرده است.»

با این حال انتظار می رود احمد که از درون خانواده حاکم سر برآورده مورد تایید علما و بخش عمده ای از مردم قرار بگیرد و بتواند خود را به عرش قدرت برساند. اگر چه در این مورد نیز ابراهیم تردید دارد و می گوید که جای شک است حتی اگر ملک سلمان سقوط کند، او بتواند از فرصت استفاده کند و موفق شود «لحظه ای تاریخی» رقم بزند تا خانواده و کشور و تخت سلطنت را نجات دهد.

طرفداران احمد بن عبدالعزیز که اکنون فکر مخالفت با ملک سلمان را ترویج می کنند، پادشاه را متهم به فساد و نقض حقوق بشر می کنند و می گویند که احمد می تواند اصلاحات سیاسی و فرهنگی مطلوب را انجام دهد.

سعود بن سیف النصر، یکی از شاهزادگان که اخیرا «نامه های هشدارآمیز» فرستاده است، در دفاع از جانشینی احمد در گفت وگو با روزنامه ایندیپندنت که هفته گذشته منتشر شد، گفت: «او به دنبال اعمال اصلاحات مثل آزادی بیان، پاکسازی دستگاه قضایی و آزادی زندانیان سیاسی ای است که رابطه ای با تروریسم ندارند.»

او در توصیف احمد همچنین گفت: «او آدم متدین اما روشنفکری است. او کسی است که قدرت آن را دارد که رضایت غرب و وهابی ها را هم زمان به دست آورد.»

با این حال علی رغم داعیه اصلاح طلبی، احتمال رسیدن احمد به قدرت برای بسیاری از فعالان سیاسی عربستان امیدوارکننده نیست. حمزه الحسن، پژوهشگر و فعال سیاسی در این باره می گوید: «اختلافات فرزندان خاندان حاکم به دور از اصلاحات است. اصلاحات در اولویت هیچ کدام از شاهزده ها نیست. آن چه جریان دارد در حقیقت درگیری بر سر سهم خواهی فرزندان عبدالعزیز، موسس حکومت فعلی است نه بیشتر. شاهزده های مخالف ملک سلمان چندان تفاوتی با او در موضوع اصلاحات ندارند.»

وی همچنین می گوید: «انقلاب علیه خاندان حاکم بر کشور واقعیت ندارد. حرف هایی که درباره عزل ملک سلمان در آینده نزدیک زده می شود غیر دقیق و غیر قابل اعتماد هستند. برای این که ملک سلمان می تواند هر کدام از شاهزاده های معترض را با پول ساکت کند. این سبب می شود که حجم مخالفان داخل خانواده مشخص نباشد. شاهزاده ها همچنین مثل مردم از جان خود و قلع و قمع می ترسند.»

مضاوی الرشید، مخالف سیاسی نیز در این باره می گوید: «این مخالفان که محصور به خانواده حاکم هستند، هیچ اهمیتی ندارند. برای این که اوضاع در عربستان با آمدن احمد یا هر کس دیگر تغییر نمی کند.»

وی که در حساب تویتر شخصی خود اظهار نظر کرده است، همچنین می گوید: «درگیری در داخل خانواده حاکم اهمیتی برای مردم ندارد برای آن که ملت کنار گذاشته شده است. شهروندان می توانند فغان های خانواده حاکم را در دالان های کاخ آل سعود بشنوند بدون این که رقمی در معادلات جنگی که میان شاهزاده ها در گرفته است، باشند. جنگی که فقط برای سهم خواهی و نفوذ است.»

وی در ادامه می افزاید: «حرفی که شاهزاده ها از اصلاحات می زنند برای فعالان در چارچوب «چیزی که دستاوردی ندارد»، می گنجد. ملک عبدالله که لقب «مهندس اصلاحات» داشت مردم هیچ چیز حتی یک تکه هم از او نبردند. بنابراین مردم چگونه می توانند به جدالی گوش کنند که هیچ طرفی از آن نیستند. عده ای قدرت را احتکار کرده اند و می خواهند جای استبداد را با استبداد تغییر دهند. دعوا بر سر چگونگی حکومت بر چاه های نفتی است که قطب همه دنیا شده و همه می خواهند برای حفظ سهمشان آنها را حفظ کنند.»
 

 
نذری دادن هادی نوروزی در محرم سال گذشته+عکس
ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٢٧   کلمات کلیدی:

 کاپیتان فقید پرسپولیس در ایام عزاداری ماه محرم نذری می داد.

ورزش جهان-محمد عباس زاده بازیکن فصل گذشته باشگاه پرسپولیس تهران و همبازی سابق هادی نوروزی کاپیتان فقید سرخ پوشان پایتخت، عکسی از نذری دادن هادی نوروزی را منتشر کرد.

وی با انتشار تصویر زیر در صفحه شخصی اینستاگرامش نوشت: «رفیق پارسال خودت نذری میدادی. ولی امسال مهمان اربابی… دلتنگتم هادی».

نذری دادن مرحوم هادی نوروزی در محرم پارسال


 
بالا بردن سرعت اینترنت با 4 روش کلیدی
ساعت ٦:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٤/٧/٢٧   کلمات کلیدی:

سرعت بالا در اینترنت یکی از عوامل رضایت کاربران در وب گردی است.سرعت اینترنت را شرکت های ارائه دهنده پهنای باند تعیین می کنند ولی کاربران نیز می توانند با چند ترفند ساده سرعت اینترنت خد را بالا برند.روش های متعددی برای کاربران وجود دارد که در این بخش برخی از آنها را آموزش خواهیم داد.

روش اول : تنظیمات DNS

ایران و برخی کشورها سرورهای DNS کندتری نسبت به کشورهایی مانند امریکا و کشورهای اروپایی دارند. به همین دلیل بهتر است از دی ان اس های عمومی استفاده کنید تا با این کار کمی بر سرعت اینترنت خود بیافزایید.در زیر شماره دی ان اس چند دی ان اس برتر را می بینید. می توانید از این شماره ها انتخاب و استفاده نمایید.

Level3: ۲۰۹٫۲۴۴٫۰٫۳ ۲۰۹٫۲۴۴٫۰٫۴

Google: ۸٫۸٫۸٫۸ ۸٫۸٫۴٫۴

ScrubIT3:۶۷٫۱۳۸٫۵۴٫۱۲۰ ۲۰۷٫۲۲۵٫۲۰۹٫۷۷

OpenNIC4: ۶۹٫۱۶۴٫۲۰۸٫۵۰ ۲۱۶٫۸۷٫۸۴٫۲۱۱

Public-Root5: ۱۹۹٫۵٫۱۵۷٫۱۳۱ ۲۰۸٫۷۱٫۳۵٫۱۳۷

Comodo DNS: ۸٫۲۶٫۵۶٫۲۶ ۸٫۲۰٫۲۴۷٫۲۰

OpenDNS: ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲ ۲۰۸٫۶۷٫۲۲۰٫۲۲۰

DNS Advantage: ۱۵۶٫۱۵۴٫۷۰٫۱ ۱۵۶٫۱۵۴٫۷۱٫۱

Norton DNS: ۱۹۸٫۱۵۳٫۱۹۲٫۱ ۱۹۸٫۱۵۳٫۱۹۴٫۱

SmartViper: ۲۰۸٫۷۶٫۵۰٫۵۰ ۲۰۸٫۷۶٫۵۱٫۵۱

برای اعمال تنظیمات نیاز به داشتن تخصص زیادی ندارید. فقط مراحل زیر را دنبال کنید:

بالا بردن سرعت اینترنت با 4 روش کلیدی +تصاویر

۱– بر روی آیکن شبکه در قسمت پایین و سمت راست صفحه کلیک کنید.

۲ – شبکه ای که استفاده می کنید را از لیست انتخاب کنید. بر روی آن کلیک راست کرده و Properties را کلیک کنید. به سربرگ Networking بروید. در صورتی که این امکان وجود ندارد و از شبکه LAN خانگی استفاده می کنید بر روی Open network and sharing center کلیک کرده و در پنجره باز شده بر روی Local Area Connection کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده بر روی Properties کلیک کنید.

۳ – در سربرگ Networking عبارت Internet Protocol Version 4(TCP/IPv4) را پیدا کرده و بر روی آن دوبار کلیک کنید. در پنجره جدید Use the following DNS server addresses را انتخاب نموده و شماره های دی ان اس های انتخابی خود را در قسمت های مربوطه وارد نمایید. در آخر بر روی OK کلیک کنید.

روش دوم : تنظیمات رجیستری

ابتدا به Start برید و تو Run تایپ کنید Regedit و Enter بزنید.

حال به دنبال این عبارت بگردید:

سپس در سمت راست پنجره به دنبال این عبارات بگردید:

MaxConnectionsPerServer -1

MaxConnectionPerl_OServer -2

ممکنه این دو عبارت را در رجیستری خود نداشته باشید، پس روی صفحه سمت راست ، کلیک راست کرده و از قسمت new ، روی DWORD کلیک کنید.

سپس عبارت شماره 1 را بنویسید . برای عبارت شماره 2 هم همین مراحل را انجام بدید. حالا روی عبارتهای ساخته شده دو بار کلیک کنید و در قسمت Value data برای گزینه اول عدد 8 و برای گزینه دوم حرف a را وارد کنید و سیستم را Restart کنید.

توجه: در هنگام نوشتن به حروف بزرگ دقت کنید.

روش سوم : Command Prompt

بالا بردن سرعت اینترنت با 4 روش کلیدی +تصاویر

مرحله اول: وارد منوی استارت شده و کلمه cmd را تایپ می کنیم تا وارد بخش command prompt شویم.

مرحله دوم: عبارت زیر را تایپ کنید و اینتر را بزنید.

:cd c

مرحله سوم: عبارت netsh interface tcp set global autotuning=disabled را تایپ کرده و اینتر را بزنید.

عکس ذخیره شده 2

پس از زدن اینتر در صورت تایید با ok مواجه می شوید که این باعث می شود 20% تا 30% از حجم اینترنت به وب گردی شما اضافه شود.

روش چهارم : تنظیمات پالیسی

مایکروسافت نزدیک به ۲۰٪ از پهنای باند اینترنت کاربر را برای فعالیت هایی مانند بروز رسانی ویندوز رزرو کرده است. شما می توانید این ۲۰٪ را به پهنای باند خود بازگردانید. برای این کار کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

1) بر روی استارت کلیک کرده و Run را اجرا نمایید.

2) در پنجره Run، عبارت gpedit.msc را تایپ نموده و کلید اینتر را بفشارید. با این دستور، پنجره ویرایش پالیسی های ویندوز باز خواهد شد.

3) در پنجره پالیسی، مسیر زیر را دنبال کنید:

Local Computer Policy > Computer Configuration > Administrative Templates

4) در این بخش، Network را انتخاب نموده و سپس بر روی QOS Packet Scheduler کلیک کنید.

5) حالا باید بر روی گزینه Limit Reservable Bandwidth دابل کلیک کنید.

6) با باز شدن پنجره، مشاهده می کنید که عبارت پیکربندی نشده (Not Configured) درج شده است. اما حقیقت این است که در تب Explain، به صورت پیش فرض Packet Scheduler نزدیک به ۲۰٪ از پهنای باند را محدود کرده است.

7) برای باز گرداندن ۲۰٪، ابتدا باید Reservable Bandwidth را در حالت Enabled قرار دهید و سپس مقدار آن را برابر صفر کنید. این کار باعث می شود، ویندوز پهنای باندی برای خود رزرو نکند.


 
← صفحه بعد صفحه قبل →
 
 
 
Verify OKPAY user information.Verify OKPAY user information.